ÇAĞATAY YILDIRIM – Yönetim Danışmanı

MartConsulting®

Endüstri Mühendisliği lisans eğitimi sonrası çalışma hayatına Otomotiv Sektöründe BMC’de sırası ile Planlama, Satınalma ve Proje Mühendisliği görevleriyle başlayan yöneticilik kariyerine bundan sonra çok uluslu  firmalarda önce Alfa Laval’de sonrasında 3M Türkiye ve 3M Almanya’da ve son olarak ta Goodyear Türkiye’de Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme üst yöneticilik rollerinde başarıyla görev yaptı.

3M Almanya’da ArGe ve Kalite departmanlarında da yönetici görevlerinde bulundu. Yeni ürün geliştirme sürecinde büyük bütçeli ve uluslararası ürün geliştirme / iyileştirme projelerinde kilit roller üstlenmiştir.

Sonrasında tüm eforunu Türk markalarının yurtdışında iş geliştirmesi için odaklamıştır. Samet firmasının Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Yurtdışı Yapılanmasına ve Pazarlama Yönlü ArGe yönetim yapılanmasına yön vermiştir.

20 yıldan fazla endüstriyel marka, ürün ve çözümlerin Türkiye ve Türkiye dışı coğrafyalarda yapılanmasına, geliştirilmesine, çeşitlendirilmesine katkı vermekte olup, tüm kariyer hayatı boyunca Otomotiv, Isıtma-Soğutma, Mobilya Bileşenleri, İş Güvenlik Ürünleri, Teknik Kimyasallar pazar segmentlerinde başta Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme olmak üzere, Kalite, ArGe, ÜrGe, Finans, İnsan kaynakları süreçlerini yönetmiş veya önemli katkılar sağlamıştır. Yaklaşık 12 yıldan bu yana Türkiye dışında marka oluşumuna destek veren ulusal “Turquality” süreçlerini pek çok noktada yönetmekte ve uygulamaktadır.