Ortaklık-Birleşme-Ayrılma-Satınalma Kararları Danışmanlığı

Yönetim Karar Danışmanlığı

Sektörel Karar Danışmanlığı

Başarılı Finansal Yönetim veya Şirket Satma, Satınalma, Ortaklık konularında, uygulamadan daha çok işin en başında doğru karar alma ile başarı veya başarısızlık kaderi çizilmektedir.

Ortaklık, Birleşme, Ayrılma, Satınalma konularında uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde, süreç daha başlamadan, fikir aşamasında iken, Bu karar doğru mu? / Gerekli mi? / Neden yapmalıyız? / Nasıl uygulamalıyız? sorularının cevaplarını bularak, sürecin kendisi başladığında, üzerine düşünülmüş, ortaklar tarafından kabul edilmiş bir yol haritası hazırlıyoruz. Birçok işte olduğu gibi, Ortaklık-Birleşme-Ayrılma-Satınalma konularında da stratejisi düşünülmüş bir aksiyon planı başarının en önemli girdisi olacaktır.

MartConsulting®  olarak Ortaklık, Birleşme, Ayrılma, Satınalma konularının en önemli kısmı olan doğru değerlendirme, analiz ve karar verme, sonrasında da strateji ve yol haritası belirleme süreçlerinde güvenilir, uzman bir şirket ve ekibiz. Bu tecrübe ve uzmanlığımız, uzun yıllardır, bu tür işlemlerde işin başından sonuna kadar bulunmamıza ve süreci yönetmemize dayanıyor. Her türdeki ticari işlemde olduğu gibi, Birleşme/Satınalma/Ortaklık işlemleri de (en az) 2 taraflı işlemler. İşlemin her iki tarafında da bulunmuş ve bu tecrübeleri yaşamış bir ekip olarak, yanında bulunduğumuz tarafın doğru kararlar vermesini sağlarken, süreçte bir karşı taraf da olacağını ve bu sürecin 2 tarafın ortak gelecek çıkarına sonuçlanması gerektiğini bilerek de stratejinin oluşmasını sağlıyoruz. Bu tür bir işlemde

gibi konular en baştan bir yol haritası olarak belirlendiğinde hem süreç daha verimli geçecek hem de tam istenilen sonuca yakınlaşılmış olacaktır.

Bu süreçte, yönetici ve sermayedarlarla bir dizi görüşme yaparak, gelecek hedefleri, şirketi nerede görmek istedikleri, bunun için ne tür kaynak gerektiği ve bu kaynakları ne tür bir Ortaklık, Birleşme, Ayrılma, Satınalma işlemi ile yaratabileceği konusunda tartışıp mutabakat sağlıyoruz. Bu aşamada, Ortaklık, Birleşme, Ayrılma, Satınalma işlemlerini fiilen yürütecek ekibe yol göstermesi için stratejiyi ve bağlı yol haritasını bir rapor formatında sunuyoruz.

Süreci yönetecek bir danışmanınız olmasını tavsiye ediyorsak da, bu elbette ortakların vermesi gereken bir karardır. Ancak, daha sürece başlamadan, bu konuda etraflıca düşünülmüş, sonuçları planlanmış bir strateji dokümanınız olması, başarılı bir işlem için olmazsa olmaz bir şarttır.

Uyumlu, istikrarlı ve gayretli çalışma tarzımız ve sürdürülebilir sonuç ve fayda odaklı yaklaşımımız ile çok yüksek memnuniyet geri bildirimleri almakta olduğumuzu gururla ifade edebiliriz.